Sosyal tehlike facebook twitter youtube

Facebook YouTube Twitter gibi Siteler dünya için önemli sosyal bir sosyal tehdit haline geldi. Bu tehditten en çok etkilenen maalesef küçük yaştaki çocuklar olmakta küçük yaştaki çocuklar Terör örgütlerince din istismarcıları cinsel istismarcılar tarafından kandırılmakta kendi kötü emellerine alet etmekte, bu gibi durumlar ülkemizde ve dünyada oldukça sık yaşanmakta evlatlarımız Facebook YouTube Twitter gibi sitelerin mesaj bölümleri kullanılarak kendilerine yakınlaşma sağlanmakta kandırılmak Talar ve din istismarcılarının tuzağına düşmekteler cinsel istismara uğrayıp mağdur olmaktadırlar.
Pek çok terör örgütü Facebook YouTube Twitter gibi Siteler üzerinden çocuk yaştaki evlatlarımıza Öncelikle etkileyip daha sonra kandırıp kendi saflarına çekmektedirler.

Tüm bu süreç sadece bir mesaj iletişimin kanalıyla değil uzunca geçen paylaşım yazı resim video gibi materyallerle evlatlarımızın beyni yıkanıp etkilenmekte etkilenmekte ve bu sürecin sonunda bilinç altlarına inmiş olup kendi kötü emellerine alet edilmektedirler.

Tüm anlatılanlar sadece Ebeveynler üzerinde bir Farkındalık yaratmak için hazırlanmış olup bu konuda Uyanık ve bilinçli davranılmasını tetiklemek içindir.

Yukarıda anlatılan konunun daha pek çok uzatılabilecek uzantıları mevcuttur.
Fakat konuyu fazla dağıtmadan irdelemek  istiyorum tüm bu karşılaşılabilecek problemler yaşanmaması için alınabilecek bir takım önlemler vardır.

Bu büyük sosyal tehlike için alınacak önlemler evlatlarımızın Facebook YouTube Twitter ve diğer sosyal platformlardaki hesaplarının sizin denetimininiz altında olması gerekir Bu şu anlama geliyor Facebook YouTube Twitter ve diğer platformlardaki hesapların şifrelerini evlatlarımızın sizden gizlemesi gerekir şifrelerini öğrendiğiniz sosyal platform hesaplarını sık sık kontrol edip çocuklarınızın arkadaşlarını. arkadaşlarının arkadaşlarını arkadaşlarının arkadaşlarını gözden geçirmeniz gerekmektedir paylaştıklarını aarkadaşlarının paylaştıklarını gözden geçirip değerlendirme yaparak arkadaş olmasında veya arkadaş olmamasını  sağlamalısınız.
Eğer eğer evlatlarınıza bir arkadaşlık isteği geliyorsa evladınız Öncelikle bunun onayını sizden almalı ve arkadaşlık isteğini o şekilde kabul etmeli veya kabul etmemelidir.
Eğer tanımadığı biri kendisiyle iletişim kurmak istiyorsa bu iletişimden sizin haberiniz olması gerekmektedir bu konularını evladınız ile paylaşıyor kendisiyle iletişim kurmak isteyen birini hemen size haber vermesini söyleyeyiniz.

Sık sık sosyal platformlardaki Mesaj bölümünü kontrol edip çocuğunuzla iletişim kurmak isteyen biri var mı varis seni amaçla iletişim kurmak istiyor gerekirse çocuğunuzun yerine geçeyim iletişime Siz devam edin sık sık evladımızın paylaşımlarının Altındaki yorumları kontrol ediniz

Daha sonra yazıyı daha da geliştirmek Daha işlevsel ve yararlı hale getirmek için yeni eklemeler yapılacaktır Eğer sizin de yazı hakkında yorumunuz olursa aşağıdaki yorum bölümünü kullanmaktan çekinmeyin yazıya ilave edilmesini istediğiniz aklınızda olan bir şey varsa lütfen yazınızı yazıp yorum bölümünden iletiniz.
Yorum Gönder